محققان در آستانه دستیابی به واکسن سرماخوردگی

نوشته شده توسط:عباس موسی وند | ۰ دیدگاه

محققان در آستانه دستیابی به واکسن سرماخوردگی

محققان انگلیسی درآستانه دستیابی به موفقیتی برای ساخت یک افشانه بینی به نام SynGEM هستند که می تواند از ابتلا به سرماخوردگی پیشگیری کند.

به گزارش ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، به زودی ابتلا به سرماخوردگی با کمک گروهی از محققان انگلیسی به تاریخ می پیوندد. این محققان در آستانه دستیابی به واکسنی هستند که می تواند از ابتلا به سرما خوردگی پیشگیری کند.

موضوعی که ساخت واکسن سرماخوردگی را دشوار ساخته این است که حدود ۲۰۰ ویروس باعث ابتلا به سرماخوردگی می شود.

با این وجود، ۸۰ درصد سرماخوردگی ها تنها به واسطه سه ویروس ‘رینوویروس’، ‘کوروناویروس’ و ‘ویروس سن‌سیشیال تنفسی’ که به RSV معروف هستند، بروز می کنند.
پیتر اپن شاو استاد کالج امپریال لندن می گوید، این موضوع ساخت واکسنی که بتواند علیه تمام این ویروس ها عمل کند و یا ابداع درمانی که برای تمامی آنها عملی باشد بسیار دشوار می سازد.
اما اکنون این محقق و گروه تحقیقاتی وی بعد از ۳۰ سال تحقیق بر روی سرماخوردگی و آنفلوانزا معتقدند که در آستانه دست یابی به موفقیتی برای ساخت واکسنی هستند که RSV را هدف قرار می دهد.

این محققان اکنون سرگرم آزمایش این افشانه بر روی ۳۶ داوطلب هستند و در حال حاضر منتظر نتیجه تاثیر واکسن خود هستند درصورتیکه داوطلبان آنتی بادی (سلول های ایمنی که با این ویروس ها مقابله کنند) تولید کنند محققان متوجه می شوند که این واکسن کارایی دارد.

درصورت موفقیت آمیز بودن نتیجه آزمایش این واکسن می تواند جان افراد زیادی را نجات دهد.کودکان و افراد مسن از افراد پر خطر برای ابتلا به سرماخورگی هستند بطوریکه سرماخوردگی بیشترین عامل بستری شدن کودکان در بیمارستان است.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه